13 Ocak 2016 Çarşamba

Bu işin Sonu i-Shift'e Dönecek

Yıllardan 2009, bizlerde bir sevinç, bir heyecan. Çünkü 2. nesil Jazzlar Türkiye'ye gelmeye başladı. Bir de ne görelim! Jazz'ın piyasa başarısında büyük payı olan CVT (Sürekli Değişken Şanzıman) gitmiş, yerine i-Shift (Otomatikleştirilmiş Düz Vites) gelmiş. Elbette merakla inceledik ve denedik. Düşüncelerimizi eşle, dostla, blog ve forum sayfalarımızla kamuoyu ile paylaştık. "Almayın"

Söylediklerimizin, yazıp, çizdiklerimizin üzerinden üç yıl geçti ve Japon ağabeyler doğru yolu tekrar buldular. CVT geliştirilmiş olarak geri geldi. Evet, bu bizler açısından sevindirici oldu. Ama i-Shift sahipleri için hiç iyi olmadı. Honda 3 yıl boyunca bu otomobilleri pazarladı ve şimdi sahiplerinin elinde birer mayın gibi kaldılar. Uyanık i-Shift Jazz sahiplerinin bir kısmı hızlıca elden çıkarma yoluna gittiler ve bu otomobillerden kurtuldular. Burada da üzücü olan, bazı satıcıların otomobillerini satarken doğruyu söylemeyerek, İ-Shift Jazzlarını "Tam Otomatik" diye satmaları oldu...


3. nesil Jazzlar için bir kez daha kamuoyunu uyarıyoruz. Eksikleri tamamlanana kadar "Almayın" Japon ağabeyler doğru yolu 2 bilemediniz 3 yıl içinde bulacaklardır. Jazz almayı düşünüyorsanız biraz daha sabredin. Göreceksiniz ki pişman olmayacaksınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme