15 Nisan 2013 Pazartesi

PGM-FI Uyarısı


Çok amaçlı bilgi ekranında, motor çalışırken bu sembolü veya bu sembolle birlikte "CHECK SYSTEM" mesajı görüntülenirse, motor kontrol sisteminde bir problem var demektir. Motoru çalıştırmaya devam ederseniz ciddi hasarlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu sembol veya sembol ile birlikte bir mesaj görüntülenirse aracınızı güvenli bir yere park edip motoru durdurunuz. 30 saniye aralıklarla en az üç defa motoru çalıştırıp tekrar durdurunuz ve çok amaçlı bilgi ekranını izleyiniz. Sembol tekrar belirirse aracımzı mümkün olan en kısa zamanda Honda yetkili servisine kontrol ettiriniz. Servisinize ulaşana dek aracınızı zorlamadan kullanınız. Gaza yüklenmeyiniz ve aracı yüksek hızda sürmeyiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra sönmüş olsa bile, eğer "PGM-FI" sembolü çok amaçlı bilgi ekranında sık sık beliriyorsa aracımzı servisinize kontrol ettiriniz.

DİKKAT!

"PGM-FI" sembolü yandığı halde aracınızı sürmeye devam ederseniz, arabanızın emisyon kontrollerine veya rnotorunuza zarar verebilirsiniz. Bu tür onarımlar aracımzın garanti kapsamına girmeyebilir. iklim ve bölge şartlarına uygun yakıt kullanmadığımzda da bu sembol veya bu sembolle birlikte bir mesaj görüntülenecektir. Bu motor gücünün azalmasına sebep olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder