11 Ocak 2016 Pazartesi

3. Nesil Jazz Satmıyor

Evet, 3. nesil bir türlü satmıyor. Peki bu şaşırtıcı mı? Bence değil! Bu fiyata sunroof'suz, yarım taban halılı, sihirli koltuk altındaki cebi olmayan, navigasyonu sadece 4 yıl ücretsiz güncellenecek olan... Satmaz! 3. nesil için uzunca bir süre bekledik. Biraz daha bekleyebiliriz. Gerekirse Jazz almaktan bile vazgeçebiliriz. Aslında bu, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan HR-V nin önünü açan pazarlama oyunu da olabilir. Ama hiç hoş bir oyun değil.


Bunca yıl otomobil iç konforuna inanılmaz bir katkı yapan sunroof veya cam tavana alışmış, çok ama çok sevmiştik. Onsuz olamazdı! 3. nesil Jazzlarda da sonroof olmasına rağmen, Türkiye'ye ithal edilen araçlar bu güzel özelliği kapsamıyor. Daha da kötüsü, Honda'nın Satış Temsilcileri'nin bu özelliğin Jazz'da bulunmadığını söylemeleri. Bu beyan tamamen gerçek dışı. 3. nesilde sunrooflu modeller var ancak Türkiye'ye getirilmiyor.

Sonuç olarak; Sunrooflu model Türkiye'ye getirilmeli, navigasyon en az 10 yıl ücretsiz güncellenmeli, taban halısı tamamlanmalı vs. Üstelik bunlardan sonra Jazz'ın fiyatı artmamalı.

Yoksa, halen kullanmakta olduğum 2012 model, CVT şanzımanlı (3. nesilde de aynı şanzıman var), 4800 devirde 127 Nm tork üreten motoru olan Jazz'ımı (3. nesil 5000 devirde 123 Nm tork) asla satmam.

O nedenle; 2012 model CVT şanzımanlı 2. nesil Jazz'ı olanların, otomobillerine gözü gibi bakmalarını tavsiye ediyorum.

7 yorum:

 1. Ayni arac yani 2012 model Honda Jazz Cvt otomatik fun modeli var bendede.Siz lpg taktirdinizmi acaba

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Emre Bey, taktırmadım. Size de taktırmanızı tavsiye etmem.

   Sil
 2. bende lpgli 2012 model jazz var ben çok memnunum istanbulda 450 km yapıyorum şehir içi trafikte benim araç manuel şanzıman

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Varlık, memnunsanız sizin adınıza sevindim. Ancak; Ben böyle bir uygulamayı gerekli görmediğim gibi tavsiye de etmiyorum.

   Jazz sahibi olmak zaten başlı başına bir mutluluk. Jazz'ınızın kıymetini bilmenizi, ona gözünüz gibi bakmanızı öneriyorum. Çünkü, bir süre daha devamı yok.

   Sil
 3. merhabalar, 2012 model otomatik fun almak istiyorum ancak maddi olarak o seviyelere çıkamıyorum. 45bin tl ye 50 bin km'de 2012 joy buldum. sizce fiyatı uygun mudur. ve fun ile joy arasında donanımsal farklar nelerdir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Fiyatın uygun olup, olmadığını aracı görmeden, incelemeden söylemek doğru bir yaklaşım olmaz.

   Joy'da olmayıp Fun'da olanlar;

   Cam tavan,
   6 adet hoparlör,
   Sis farları,
   16" alaşım jantlar,
   Geniş profilli lastikler,
   Karartılmış arka ve arka yan camlar,
   Yağmur sensörü,
   Otomatik yanan farlar,
   Soğutma/Isıtma özellikli torpido,
   Deri direksiyon simidi,
   Hız sabitleyici,
   Alarm,
   vs...

   Sil