2 Şubat 2015 Pazartesi

Honda Tüm Modellerini Türkiye'de Pazarlayacak

Honda, yeni yatırımlarla gaza basıyor. Türkiye pazarına dizel motorlu ve otomatik şanzımanlı araçlar sunmada rakiplerine göre biraz daha yavaş kalan Honda, pazardan yaklaşık yüzde 12 pay alan SUV segmentindeki oyuncusu CR-V’nin 1.6 litre dizel motorlu 9 ileri çift kavramalı şanzımanıyla oldukça iddialı geliyor.


Yeni Civic sedan ya bu yıl sonunda ya da 2016 yılı başında satışa sunulacak. Bunun için 100 milyon TL civarında bir yatırım yapılacak. Yeni Civic’le birlikte ihracatın yeniden canlandırılmasına çalışılıyor. Japonya ile bu konuda anlaşılmış olması ise büyük önem taşıyor. Yeni pazar hedefleri Ortadoğu ve Afrika ülkeleri olacak. Bu bölgelere özellikle yoğunlaşılacak. Öncelikli hedef fabrikada tek modelle 50 binlik kapasiteyi doldurmak olacak. Ancak 50 binlik kapasiteyi doldurmak için yeni ve ikinci bir modelin devreye girmesi gerekiyor. Bu proje üzerinde kesinlikle çalışılacak.

Honda’nın Avrupa’da tüm modellerinin yenilediğini belirten Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İsmail Sümer, Type R, NSX, Jazz, HR-V, makyajlı Civic HB başta olmak üzere tüm modellerin Türkiye’de de satılacağını özellikle vurguladı. HONDA CR-V, 4 çeker sürüş özelliği, 1.6 litrelik i-DTEC dizel motoru 160 beygir güce ve 9 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana kavuştu. 2015 yılı yaz aylarında Türkiye’de satılmaya başlanacak olan modelin yanı sıra yenilenen diğer modellerin de pazara sunulmasıyla, Honda satışlarının yüzde 15 yükselmesi hedefleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder