6 Mart 2012 Salı

Cenevre Otomobil Fuarı Kapılarını AçtıBu yıl 82'incisi düzenlenen fuar Fuar, 8-18 Mart tarihleri arasında tüm dünyadan otomobilseverleri ağırlayacak. Bir rekor olan, 180 yeni modelin dünya ve Avrupa prömiyeri gerçekleştirilecek. Fuarda 80 farklı ülkeden gelen 260 katılımcı yeni ürünlerini sergileyecek.


Bugün ve yarın sadece basın mensuplarının ziyaret edebildiği fuar, 10 gün süre ile dünyanın her yerinden gelen tüm otomobilseverleri ağırlayacak.


Geçtiğimiz yıl Türk tasarımcılarının damga vurduğu fuarda bu yıl Türkiye'de üretilen bazı araçlar ilk defa görücüye çıkacak. Cenevre Otomobil Fuarında, New York taksi ihalesine de katılan Karsan, taksi konseptinin yürüyen bir protipini ilk kez tanıtılacak.


Ford Otosan tarafından Gölcük'te üretilen yeni Transit Tourneo, 7 kişilik Fiat Doblo ve İzmit'te üretilen Hyundai i20 de Cenevre'de boy gösterecek.


260 katılımcının yer aldığı, toplamda 110 bin metrekare alanı kaplayan fuarı bu yıl 10 binin üzerinde basın mensubu ile 700 bini aşkın otomobilseverin ziyaret etmesini öngörülüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder